reference

mere end en reference

Vi er stolte af de projekter, vi arbejder på. Derfor fokuserer vi på høj kvalitet hver gang
kollegaer

mere end kollegaer

Vi har et stærkt og socialt sammenhold, som gør det sjovt at komme på arbejde
erfaring

mere end erfaring

Lysten til at udvikle kompetencer og løsninger bygger videre på mange års erfaringer
verdensmål

mere end verdensmål

Det er også vores mål, at bidrage til en bæredygtig udvikling

Velkommen til JL Engineering A/S


Vi er rådgivende ingeniører med speciale inden for tekniske løsninger i alle typer byggerier. Vi varetager desuden den komplette ingeniøropgave i flere store byggeprojekter, hvor vi kan bidrage med vores brede erfaringer og store netværk af faste samarbejdspartnere. Sådan sikrer vi dig kompetent og fleksibel rådgivning i øjenhøjde.
Giv os et ring på 43420102 eller se vores medarbejdere.
Læs om vores arbejde med indeklima og energirenoveringer her.
JL Engineering bidrager til en positiv og bæredygtig udvikling. Se hvordan her.
Mød vores kollegaer her:
pil venstre
Jesper Christensen
Jesper Christensen
Markedschef og Partner
Telefon: 40223662
Jesper Lund
Jesper Lund
Projektleder og Certificeret Brandrådgiver
Telefon: 31662523
Jess Friberg-Larsen
Jess Friberg-Larsen
Direktør og Projektleder
Telefon: 40222523
E-mail: jess@jl-eng.dk
Morten Nørager Christensen
Morten Nørager Christensen
Teknisk Chef og Partner
Telefon: 40302602
Murat Kekec
Murat Kekec
Projektleder VVS
Telefon: 53848008
E-mail: murat@jl-eng.dk
Thomas Nielsen
Thomas Nielsen
Projektchef og Partner
Telefon: 41824342
Casper Stefansen
Casper Stefansen
Ingeniør - VVS og Energi
Telefon: 88778730
Charlotte Marsengo
Charlotte Marsengo
Teknisk Designer
Telefon: 88778734
Charlotte Østergaard
Charlotte Østergaard
Teknisk Designer
Telefon: 88778737
E-mail: co@jl-eng.dk
Dennis Rose Nielsen
Dennis Rose Nielsen
Ingeniør - El
Telefon: 31667646
Emilie Jensen
Emilie Jensen
Teknisk Designer
Telefon: 88778733
Ernst Møllnitz Flakholm
Ernst Møllnitz Flakholm
Ingeniør - VVS og Ventilation
Telefon: 81883000
E-mail: ernst@jl-eng.dk
Gustav Gammeltoft
Gustav Gammeltoft
Studentermedhjælper
Telefon: 88778739
Jeppe Nielsen
Jeppe Nielsen
Kommunikation og PQ
Telefon: 26257953
E-mail: jeppe@jl-eng.dk
Ken Pedersen
Ken Pedersen
Ingeniør - El
Telefon: 50702523
E-mail: ken@jl-eng.dk
Lars Petersen
Lars Petersen
Ingeniør - El
Telefon: 81777776
E-mail: lars@jl-eng.dk
Marco Illemann
Marco Illemann
Web-udvikler
Telefon: 20476885
E-mail: marco@jl-eng.dk
Metin Sinanovski
Metin Sinanovski
Ingeniør - VVS og Energi og DGNB Konsulent
Telefon: 88778738
E-mail: metin@jl-eng.dk
Michael Nørager Christensen
Michael Nørager Christensen
Ingeniør - El
Telefon: 88778731
Nina Gammeltoft
Nina Gammeltoft
Bogholderi
Telefon: 50608434
E-mail: bo@jl-eng.dk
Pernille Pedersen
Pernille Pedersen
Piccoline
Telefon: 43420102
Signe Harvig Bjerrum
Signe Harvig Bjerrum
Brandrådgiver
Telefon: 88778740
E-mail: signe@jl-eng.dk
Søren Pind
Søren Pind
Ingeniør - VVS og Ventilation
Telefon: 50602233
E-mail: soren@jl-eng.dk
pil højre